5 reklam, które zmienią Twoje spojrzenie na Święta

Reklamy świąteczne atakują nas praktycznie od początku listopada. Trzeba przyznać, że niektóre zaskakują nietypowymi pomysłami, a inne niestety po raz kolejny odświeżają i lekko podrasowują spoty powtarzające się od lat. Znaleźć można video promocyjne, które aż krzyczy: „Kup mnie! Jestem najlepszym wyborem na Twoje święta, beze mnie się nie udają!”, inne skłaniają do głębokich refleksji nad życiem, a nawet potrafią nieźle wzruszyć.

Coca-Cola rozpoczyna świąteczny czas

Zdecydowanie pierwszy przejazd czerwonej ciężarówki przez ekran, należy uznać za oficjalny start sezonu świątecznego. Oczywiście i w tym roku nie zabrakło słynnego „Coraz bliżej święta”. Jak zwykle jedną z moich ulubionych, świątecznych reklam, stała się ta wypuszczona przez Coca-Colę.  „Taste Christmas”, nie porusza jak „Share The Goods” z czerwonymi balonikami szczęścia, ale zaskakuje głębokim przekazem, który idealnie podkreśla magię świąt. Może nie jest szczególnie wzruszająca jak kolejne, które mnie zachwyciły, ale ma w sobie energię, której powinno się życzyć wszystkim w te wyjątkowe dni.

https://www.youtube.com/watch?v=PasEQz4i9_k

Obecnie oczekuję na 17 grudnia, kiedy w Katowicach ma pojawić się ciężarówka Coca-Coli. Pamiętam, że jako małe dziecko chciałam ją zobaczyć. Na pocieszenie wśród zabawek posiadałam jej miniaturkę. Teraz marzenia z dzieciństwa niejednej osoby może się spełnić. Szczerze? Nie mogę wyobrazić sobie świąt bez Coli!

Kiedy kot napsoci w domu…

Reklamę sieci supermarketów Sainsbury’s zobaczyłam niedawno, przez przypadek i to ona zdecydowanie zachęciła mnie do napisania tego materiału. Mog to ukochany przez Brytyjczyków kot z bajek, którego na potrzeby firmy wskrzesiła autorka Judith Kerr. Kot bawił młodszych jak i starszych przez blisko 32 lata, zaskakiwał kolejnymi dosyć szalonymi wypadkami, pakowaniem się w tarapaty, aż w końcu w 2002 roku autorka uśmierciła ulubieńca, sprawiając smutek milionom jego fanów. Po 13 latach Mog powraca i to nie tylko w wersji papierowej, ale i w video. Co tym razem spotkało bohatera?

Swoją drogą polecam poprzednie video tej marki, ponieważ każda reklama Sainsbury’s zaskakuje. Ta zdecydowanie kupiła moje serce!

Hiszpańska Loteria Świąteczna

Od 1812 roku w Hiszpanii organizowana jest świąteczna loteria, w której udział wziąć może każdy, a 22 grudnia, czyli dwa dni przed Wigilią ktoś stanie się milionerem. Jeden kupon kosztuje 200Euro, a z roku na rok, akcja cieszy się coraz większa popularnością.

Motywem przewodnim jest sprawianie radości innym. Justino główny bohater jest stróżem nocnym z fabryce manekinów i co noc przygotowuje dla pracowników niesamowite niespodzianki w formie teatrzyków z kukiełek, które wywołują uśmiech na ich twarzy. Nocą jego jedynymi towarzyszami są uśmiechnięte, plastikowe postacie, które zastępują mu współpracowników – jedzą z nim obiad, robią selfie i cieszą się z wykonywanej pracy, jednak bohatera wciąż ogarnia samotność dużych hal produkcyjnych. Małe spektakle przygotowywane przez niego sprawiają tak wiele radości całej fabryce, że pewnej nocy, to oni postanowili zrobić coś dla tego  Pana…

https://www.youtube.com/watch?v=3OIhUnw555s

Przyznam szczerze, że po pierwszym obejrzeniu nie mogłam ukryć łez wzruszenia. To jedna z najpiękniejszych reklam świata, która pokazuje, że małe gesty mogą sprawić komuś niezwykle wiele radości i zmienić jego szary, nudny dzień w coś pięknego.

Samotność na księżycu

Dom handlowy John Lewis co roku zaskakuje ciekawymi reklamami, które wzruszają oglądającego do łez. Rok temu spot z pingwinem robił furorę w Wielkiej Brytanii. Tym razem postawili na temat samotności wśród osób starszych. Mężczyzna na Księżycu to opuszczony staruszek, który każdy dzień spędza tak samo – samotnie. Mimo, że czuje się opuszczony, ktoś na ziemi myśli o nim i…

https://www.youtube.com/watch?v=wuz2ILq4UeA

Pokaż komuś, że jest kochany zdecydowanie chwyta na serce. Dziecięca miłość i wrażliwość potrafi pokonać każdą barierę, nawet atmosferyczną. Mała dziewczynka wysyła dziadkowi prezent balonikiem. Podróż ta jednak była bardzo ciężka do pokonania i można powiedzieć, że wręcz niemożliwa. Jednak magia świąt pokazuje, że nie ma barier, a mały gest może prawić tak wiele szczęścia.

Śpieszmy się…

Zdecydowanie moim faworytem wśród wzruszających reklam jest ta wypuszczona przez firmę EDEKA. Te niemiecką reklamę obejrzało już ponad 32 mln. osób, a liczba z każdą chwilą rośnie. Jest tak bardzo prawdziwa, że większość osób, w tym ja, po prostu nie potrafi powstrzymać łez. Zobaczyłam ją trzy razy, za każdym miałam te same dreszcze. Samotność to najgorsza rzecz, która może spotkać człowieka w święta, niestety tak wiele starszych osób walczy z tym problemem jedząc wigilię z dala od bliskich, którzy rozjechali się po całym świecie i zgubili w biegu czasu. Jedno wydarzenie jednak może zatrzymać świat…

Chyba nie trzeba więcej komentować, bo przekaz jest niesamowicie dosadny. Mam nadzieję, że ludzie oglądając takie reklamy jak ta, wezmą sobie tę naukę do serca i zrozumieją, że Boże Narodzenie to coś więcej niż prezenty i dużo smacznego jedzenia.

4 komentarze

 • Hubert 8 grudnia 2015 at 19:37

  Szkoda, że zapomniałaś o reklamie Allegro (http://www.youtube.com/watch?v=v9qmLF9yDs8). Warto chwalić polskie produkcje, a tutaj jest co chwalić :>

  Reply
  • agata 10 grudnia 2015 at 08:31

   będzie druga część tyko o polskich reklamach 🙂

   Reply
 • Allegro zaskakuje | Agata Pisze 29 grudnia 2015 at 23:58

  […] spot niesamowicie mnie poruszył i mimo, że zabrakło go w zestawieniu 5 reklam, które zmienią Twoje spojrzenie na święta jest jednym z moich ulubionych. Dlaczego? Zaskoczył mnie przekazem – niby prosty, z życia […]

  Reply
 • Miesiąc zblogowAny (12): grudzień w telegraficznym skrócie - Świat zblogowAny 17 stycznia 2016 at 22:46

  […] dalej powzruszać, to zajrzyjcie teraz do Agaty, która napisała (i pokazała) 5 pięknych świątecznych reklam. A ode mnie macie gratis inną piękną reklamę świąteczną. Takich powinno być więcej […]

  Reply

Leave a Comment