Allegro zaskakuje

Allegro zawsze potrafi mnie zaskoczyć! Co ważniejsze, nie tylko promocjami i ciekawymi ofertami, które mogę znaleźć podczas wirtualnych zakupów, ale przede wszystkim video reklamowymi zapadającymi w pamięć.

Świąteczny spot niesamowicie mnie poruszył i mimo, że zabrakło go w zestawieniu 5 reklam, które zmienią Twoje spojrzenie na święta jest jednym z moich ulubionych. Dlaczego? Zaskoczył mnie przekazem – niby prosty, z życia wzięty. No właśnie, to był strzał w dziesiątkę! Niesamowite emocje, które sprawiły, że zamówiłam prezenty dla bliskich właśnie u nich, niestety na jedną z paczek nadal czekam (ale to tak nawiasem). Świetny pomysł, niebanalny  to definicja określenia „genialna reklama”. Zdecydowanie powinno być takich więcej! Dla przypomnienia:

A Ty, czego szukasz w święta?

No właśnie, czy szukać musimy tylko w radosny, świąteczny czas? Zdecydowanie nie! Allegro pokazało to we wcześniejszych video, które również mają w sobie coś niesamowitego.

Zawsze, kiedy wpisuje w przeglądarce Allegro nazwę jakiejś rzeczy, przed oczami mam jeden spot – ten od którego wszystko się zaczęło!

Pełnia szczęścia – marzenie, każdego z nas. Znowu banalne, a poruszające. Rodzina, dom, wesołe dzieciaki, papuga i pies! Przed nami kolejny bohater Allegro:

Pamiętam jak zobaczyłam ją pierwszy raz w telewizji. Na początku myślą było – pewnie to jakiś nowy film! Słodki piesek znaleziony w deszczowy dzień, przygarnięty jako nowy przyjaciel dla córeczki, okazuje się być niezłym łobuzem. Jednak czy można być obojętnym na cierpienie bezdomnych zwierząt, wyrzuconych, bo przestały być użyteczne? Wtedy pomyślałam, że Allegro idealnie nadałoby się do pisania scenariuszy i realizacji filmów (np. promujących kampanie adopcji zwierząt, a nawet oddawania krwi, czy zostania dawcą szpiku), albo po prostu krótkometrażówek. Długo czekać nie musiałam.

Tak wiem, Smok i Pan Twardowski powstały już kilka tygodni temu i zrobiły już swoją „furorę”, mimo to nie przestają mnie zaskakiwać i chętnie pokazuje je znajomym, które jakimś cudem nie widziały tych produkcji.

Tomasz Bagiński jest dla mnie prawdziwym geniuszem w swym fachu. Był chyba pierwszą osobą, której produkcje wyszukiwałam w YouTube. „Katedra”, „Historia Polski” czy dosyć kontrowersyjny „Polak obraca Unię Europejską”, to materiał, który powinien zobaczyć każdy, chyba się zgodzisz ze mną?

Największe emocje wzbudziła we mnie „Katedra” z 2002. Trudno wyrazić słowami poziom wykonania tego video i niesamowity pomysł, który przewyższył tamte czasy. Już wtedy widziałam, że Bagiński to człowiek, jakich mało na świecie, a w przyszłości na pewno zrobi jeszcze coś co zaskoczy. Miałam może 9 lat, kiedy widziałam pierwszą produkcję, dziś mam ponad 20 i nadal oglądam z takimi samymi emocjami.

Allegro, gratulację niesamowitego pomysłu na „Legendy Polskie”! Niesamowita sprawa, piękne wykonanie, pomysł warty wszystkich nagród. Brak sprzedaży, świeże podejście – co więcej można powiedzieć – tego zdecydowanie w YouTubie, ba! W świecie brakowało!

Smok, zobaczyłam go później niż Twardowskiego, ale ta historia mnie urzekła. Tak tworzy się legendy – nowocześnie, z pasją i kreatywnością. Ile można opowiadać bajkę o Szewczyku, który zabił smoka, bla, bla, bla i zdobył księżniczkę, bla, bla…

Prawdziwy bohater czasów komputerów i technologii!

A co słuchać u Pana Twardowskiego? Ah, przepraszam,  biznesmana Twardowsky? Ta legenda jest fenomenem! No cóż nic dziwnego, o doskonałości projektu świadczą polubienia i komentarze. Obraz, muzyka, dialog, aktorzy – wszystko współgra perfekcyjnie, zobacz:

Powiem szczerze – zasubskrybowałam Allegro i czekam na nowe video, mam nadzieję, że równie doskonałe jak poprzednie. Legendy Polskie są dla mnie obecnie, jak dobry odcinek serialu, lub najnowsza część filmu, który będzie kontynuacją tego co uwielbiam. Czekam na pomysły i mam nadzieję, że nie zawiodą.

Poza tym to już koniec roku, więc Allegro powinno czymś jeszcze zaskoczyć.

Allegro potrafi pokazać, że są czymś więcej niż tylko platformą do robienia e-zakupów. Mam nadzieję, że wiele marek dorówna temu poziomowi, bo poprzeczka jest ustawiona wysoko. Zaskakują nie tylko video, ale także akcjami, za które je cenie – Eko Wioska na Woodstocku, Koło Młyńskie – mam z nimi same pozytywne wspomnienia.

Ps. To, że opisałam tylko dwie serie nie oznacza, że inne są gorsze! Świąteczne pomysły na prezenty, Kampania Walentynkowa i wiele innych także mają w sobie coś niezwykłego. Nic tylko obserwować i oglądać! 🙂

 

No Comments

Leave a Comment