O tym jak po 20 latach Jastrzębie-Zdrój doczekało się OWNu.

Dziś wybrałam się z dronem do mojego rodzinnego miasta, gdzie w końcu otworzono wyjątkowe miejsce – Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego. Jestem dumna z tego efektu i chciałabym pokazać Wam z lotu ptaka, gdzie teraz będziemy jako mieszkańcy (i nie tylko) odpoczywać!

Zobaczcie, jak to magicznie wygląda:

Jednak OWN to nie tylko sielanka, a ja muszę coś napisać więcej. 

Może nie powinnam się wypowiadać na ten temat, bo od prawie roku już nie mieszkam w Jastrzębiu, ale nadal jestem zameldowana i płace podatki do tego właśnie miasta. Coś mnie skręca jak czytam niektóre komentarze, oświadczenie i artykuły lokalnych mediów „opiniotwórczych”.

Przez 20 lat OWN czyli Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego był najczęściej pojawiającym się tematem. Każda kampania wyborcza wielu radnych i poprzedniego prezydenta była oparta tylko na tym temacie. W końcu po latach w końcu KTOŚ, COŚ zrobił z tym tematem i w ubiegły piątek odbyło  się oficjalne otwarcie tego miejsca. Niestety nie dojechałam, nie zdążyłam, ale na zdjęciach widziałam ile osób przyciągnęło TO miejsce. W różnym wieku – od emerytów przez młodzież do najmłodszych. 

Mam dość tego, że przeciwnicy obecnej prezydent miasta nawet ze zrobienia czegoś dobrego znajdą okazję do hejtu. OWN zrobiony – źle, ruszyła budowa nowych mieszkań – źle, darmowa komunikacja dla dzieci i młodzieży – źle, ścieżki rowerowe -źle! Ludzie, w tym mieście w końcu coś się dzieje! To niesamowite ile inwestycji udało się ruszyć w tak krótkim czasie. Przestańcie psioczyć i szukać okazji do zwady. Jeśli coś się dzieje, organizuje się tyle nowości dla mieszkańców doceńcie to, bo przeszkadzaniem i niepotrzebną burzą jeszcze nikt nic nie zrobił. Marudzący niech się wezmą do roboty, osoby które nie kiwnęły palcem niech przestaną dopisywać sobie cudze zasługi, a tych co się starają zcznijmy doceniać. Macie swoje pomysły? Proszę bardzo! Trzeba rozmawiać i wziąć się do roboty.

Osobiście chciałabym pogratulować Pani Prezydent i wszystkim zaangażowanym w ten projekt – zrobiliście coś wielkiego! Brawo! W końcu ktoś pokazuje, że w Jastrzębiu coś się dzieje i że to miasto może żyć i się rozwijać.

Czekam na kolejne inwestycje i sukcesy. Wiele jeszcze do zrobienia ale widzę, jak wiele już się udało. Brawo! Trzymam kciuki za #mojejastrzebie!

No Comments

Leave a Comment