Twitter fell in love, czy oby na pewno?

Czy ktoś mi powie co się dzieje? Dzień zaczął się normalnienie, nie miało być dziś żadnych rewolucji, a jednak coś nastąpiło…

Rano post na Twitterze, chyba u mnie to już tradycja. Nie udało mi się długo wytrzymać bez tego kanału w mediach społecznościowych. O 16.00 postanowiłam wziąć głęboki oddech, zerknąć w ramach motywacji na Twittera, polubić coś i… stało się coś czego się nie spodziewałam!

Klikam gwiazdkę, aby dodać do ulubionych i tymczasem zamiast niej pojawia się słodki błysk i przeurocze serduszko, które w jednym momencie zaintrygowało mnie i odrzuciło. Wydawało mi się, że serduszka to unikalna ikonka Instagrama, gdzie aż miło klika się serduszko przy słodkim zdjęciu kotka, lub selfie ulubionej koleżanki. Tymczasem chcąc polubić post polityka, dziennikarza, lub nawet znajomego z Twittera muszę dać mu serce?

Ileż serc można rozdać? Czy gwiazdki były aż tak nudne? A może po prostu ktoś chce ograniczyć polubienie postów innych przez natłok serduszek na wallach Twitterowiczów.

Taką informację opublikował dziś Twitter i wszystko jasne! Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Od dziś oficjalnie zamiast złotej gwiazdki, rozdajemy słodkie serduszka z połyskiem.

Screenshot 2015-11-03 at 23.01.39

Szybko rozpoczęły się dyskusje – serce, czy gwiazdka. Starzy, dobrze Twitterowicze wiedzą – gwiazdka jest szczęściem, to ją można nagrodzić za miły post, lub coś co nam się po prostu podoba. A serce? Serce jest dobre na walentynki, albo tam gdzie dużo słodyczy i milusich hasztagów #BeautifulDay #Love. Ale czy kolejny mem z Andrzejem Kwaśniewskim jako Agentem 0,7 jest warty serduszka?

Jak bardzo unikalność Twittera straci na wartości? Ile osób zacznie go traktować jako miejsca na sweet focie o każdej porze dnia, aby tylko dostać żebro lajka serduszko?

Jak widać nie potrzeba przenieść się do #Polska2205, aby zobaczyć takie dziwy.

Screenshot 2015-11-03 at 16.12.29

Twitter, dziś straciłam szacunek do Ciebie. Uwielbiałam Cię całym… serduszkiem, jednak co za dużo miłości to nie zdrowo. Marzę, by oddano mi gwiazdki, które były po prostu wyjątkowe i tworzyły ten niesamowity charakter Twittera. Jakie zmiany teraz? Może lubię, nie lubię jak na Facebooku? Bez przesady proszę, to tylko ironia!

Na szczęście w mobilnych wersjach pozostała wersja z gwiazdką, dlatego trzeba się nią cieszyć póki można. Niestety gdzieś w podświadomości pojawia się myśl – wiedz, że na przeglądarce Twoja gwiazdka staje się sercem.

Oczywiście w pierwszych godzinach korzystania nie obeszło się od tradycyjnych „bugów”. Jednym z nich były gwiazdki w powiadomieniach, a serduszka na tablicy. Zmiana gwiazdeczki nie wyszła jednak tak idealnie moderatorom Twittera, dlatego warto mieć nadzieję, że wrócą dawne czasy, bez zbyt wielkiej ilości miłości na naszych wallach.

Screenshot 2015-11-03 at 16.14.14

A co Wy o tym sądzicie? Gwiazdka, czy serce? Co lepiej pasuje do Twittera i jego użytkowników?

1 Comment

  • Twitteromanka 4 listopada 2015 at 08:45

    Zdecydowanie gwiazdki były lepsze… Tak jak piszesz kolejne serca to nuda!

    Reply

Leave a Comment