Video Arena Ursynów

Video Arena Ursynów to wydarzenie dla vlogerów, youtuberów i wszystkich innych fanów video, którzy nie widzą świata poza nim. W tym roku event odbył się po raz pierwszy, ale już znalazł pierwszych fanów, którzy z pewnością nie raz jeszcze powrócą.

Przybyli, między innymi: Cyber Marian, Włodek i Monika Markowicz, Maciek Budzich, Sylwester Wardęga, Rezi, Jacek Gadzinowski oraz wiele innych. Profile Snapchat fanów video zapełniły się snapami z wydarzenia, na Instagramie pojawiło się wiele zdjęć, a Twitter huczał opiniami i zachwytami.

Poprosiłam kilka osób, które brały udział w wydarzeniu o udzielenie krótkiej wypowiedzi na temat Video Arena Ursynów. Niestety nie wszyscy znaleźli dla mnie czas. W rezultacie, z bliska 15 poproszonych przeze mnie o opinię osób, odpowiedziały zaledwie cztery…

“Antoni Huczyński od Video Arena Ursynów jest moim bohaterem!” – Powiedział Włodek Markowicz zapytany o emocje związane z wydarzeniem.

“Przykład Antoniego świetnie pokazuje, ze nie ma czegoś takiego jak „YouTube”, gdzie wszystko jest jasne, ukształtowane i przewidywalne. Nie ma znaczenia ile masz lat, jaki masz sprzęt, liczy się tylko to, co chcesz przekazać.”

Zdecydowanie należy zgodzić się z jego słowami, ponieważ większość najważniejszych polskich vlogerów zaczynało w młodym wieku – od zwykłego, taniego sprzętu. Mijał czas zanim zmieniły się standardy nagrywania, a wielu youtuberów wciąż potrafi udowodnić, że podstawą realizacji dobrego materiału video nie jest tylko dobry sprzęt. Dziś nawet telefonem komórkowym można uwiecznić coś niesamowitego.


Szef  Video K2 Media – Aleksander Szulc o Video Arena Ursynów mówi:

“Nie ma co ukrywać, że Video Arena Ursynów to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce. Może jeszcze nie VidCon, ale już porównywalne do Blog Forum Gdańsk, choć bez porównywalnego budżetu. Impreza ma charakter YouTubers 4 YouTubers, ale dotknęła też mnóstwa tematów z zakresu agencji reklamowych, domów mediowych czy bezpośrednio klientów (przedstawicieli marek). Każdy interesujący się tematem Youtube`a czy Youtuberów mógł wynieść dla siebie coś wartościowego. Z mojej perspektywy bardzo istotna była obecność takich osób jak: Derral Eves czy Jeffrey Harmon. Ja na pewno pojawię się na następnej edycji, jak również jeszcze aktywniej zaangażuje się przy samym evencie.”

Oprócz wspólnych kaw, długich rozmów i spotkań odbyły się także panele dyskusyjne, gdzie rozmawiano, między innymi o YouTube oraz pracy nad video. Wykłady i panele trwały praktycznie przez cały dzień, co sprawiło, że każdy mógł bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Jedną z osób, które poprosiłam o opinię był Cyber Mariam, który event wspomina bardzo ciepło:

“To zupełnie nowy format imprez dla youtuberów. Coś takiego, co roku mieli blogerzy (Blog Forum Gdańsk), teraz mamy – my.

Video Arena Ursynów, to nie tylko bardzo ciekawe prelekcje czy nagrody przyznawane przez twórców video, ale także kolejna możliwość spotkania się naszej społeczności.

Wielkie gratulacje dla Karola i Jacka za odwagę, że potrafili w tak krótkim czasie zorganizować coś takiego!”

A między panelami… kawa!

Udało mi się także porozmawiać z Arleną Witt, znaną jako Wittamina, której na Video Arena Ursynów bardzo się podobało. Twierdzi także, że jak na pierwszą edycję – organizacja była świetna!

Zadowolenie, dobra zabawa – to właśnie definicja takich imprez. Bardzo cieszy mnie fakt, że takie spotkania zdobywają coraz większą popularność, zarówno wśród fanów, jak i samych twórców video.

Mam nadzieję, że na kolejną edycję Video Arena Ursynów wybiorę się osobiście i porozmawiam z tymi osobami face to face.

Wielkie gratulacje dla organizatorów, prelegentów i wszystkich obecnych. To oni tworzą ten niepowtarzalny klimat, który pokazuje, że polscy youtuberzy nie tylko mają świetne pomysły na rozrywkę i tematy na swoich kanałach, ale przede wszystkim- otwarci są na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi…


To był bardzo udany evnt, który rzucił nowy ogląd na spotkania osób zajmujących się wideo. Warto czekać na kolejne, bo pewnie Ursynów nie raz jeszcze nas zaskoczy!

 

_________________

Kolejny tekst z LinkedIn.

Dziękuję Madzi za inspirację, Włodkowi Markowiczowi, Cyber Marianowi, Aleksandrowi Szulcowi i Arlenie Witt za poświęcenie mi czasu. Bez Was ten artykuł nie powstałby! <3

No Comments

Leave a Comment