Robert Biedroń na Śląsku!

Ile nazwisk polityków jesteś w stanie wymienić? Jak dobrze znasz prezydenta miasta w którym obecnie mieszkasz? Czy chodzisz na wybory?

Nie musisz interesować się polityką, by doskonale znać jedno ważne nazwisko polskiej sceny politycznej – Biedroń, Robert Biedroń. Tak, słysząc to nazwisko masz przed sobą prezydenta Słupska – człowieka, który dla małego miasta zrobił wiele. Od rozwiązywania problemów społeczno-gospodarczych po budowanie wizerunku. Jeszcze 4 lata temu nieliczni potrafili wskazać Słupsk na mapie, a dziś wiedzą o nim wszyscy!

A gdyby tak…

Przyznam szczerze, że od dawna chciałam wziąć udział w spotkaniu z Robertem Biedroniem, jednak ciągle było „nie po drodze”. Tym bardziej teraz mam niezwykły zaszczyt oficjalnie ogłosić, że objęłam oficjalny patronat nad wydarzeniem „O mieście bez politykowania” w Jastrzębiu-Zdroju. To apolityczna inicjatywa Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman mająca na celu rozmawianie o przyszłości miasta i wydarzeniach związanych z rozwojem bez emocji i polityki. W najbliższym spotkaniu gościnnie pojawi się sam Robert Biedroń. Zapowiada się fantastyczny piątek!

To jednak tylko część znacznie większego tournee po Śląsku!

W imieniu wszystkich organizatorów i patronów wydarzenia chciałabym serdecznie zaprosić na spotkania otwarte z fantastycznym człowiekiem, który w swoich politycznych działaniach każdorazowo udowadnia, że inna polityka jest możliwa.

Startujemy już 16 lutego!

Cykl wydarzeń na Śląsku rozpoczynamy od wizyty w Katowicach o 9:30 w CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej). Tu Robert Biedroń zabierze głos podczas konferencji ,,Edukacja regionalna, a możliwości i narzędzia samorządu terytorialnego” organizowanej wspólnie przez DURŚ (Demokratyczna Unia Regionalistów Śląskich) i naukowców Uniwersytetu Śląskiego. Konferencję poprowadzi dr hab. Małgorzata Myśliwiec. Miałam przyjemność uczestniczyć w jej zajęciach będąc studentką na Wydziale Nauk Społecznych, dlatego bardzo cieszy mnie jej obecność. W konferencji udział wezmą między innymi Prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Zachęcam do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku, ale także do przybycia na do Katowic na tę konferencję. 

Z Katowic udamy się prosto do Jastrzębia-Zdroju, gdzie o 15:00 Robert Biedroń odwiedzi Jastrzębie-Zdrój, a dokładnie Kino Centrum, gdzie odbędzie się spotkanie otwarte z mieszkańcami – ,,O mieście bez politykowania”.

Dołącz do wydarzenia w Jastrzębiu i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami. 

Sobota 17 lutego także zapowiada się interesująco.

Przewidzieliśmy w sumie dwa dni spotkań. W sobotę Robert Biedroń zagości o godzinie 11:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku.To także spotkanie otwarte na które serdecznie zapraszam.

Więcej w wydarzeniu na Facebooku.

Naszą podróż po Śląsku zakończymy w Białym Domu w Mikołowie, gdzie o godzinie 15:30 odbędzie się debata na temat tego, jak łączyć Północ z Południem oraz jaką wizję państwa i plany na przyszłość ma Prezydent Słupska.

Zachęcam do dołączenia także do tego wydarzenia. 

Te dwa dni będą doskonałą okazją do rozmów, zadawania pytań i poznania innego oblicza polityki. Dodatkowo pozwolą nam spojrzeć inaczej na obecne wydarzenia i odkryć walory śląska, które dla nas mieszkańców są często niezauważalne.

Mam nadzieję, że spotkamy się na choć jednym spotkaniu. Planujemy relacjonować wydarzenia na żywo na Facebooku i Twitterze.

Z tego miejsca chciałabym podziękować Łukaszowi Kohutowi za zaproszenie do akcji i możliwość współorganizacji! Cieszę się na naszą ponowną współpracę.

 

Tymczasem do zobaczenia!

 

No Comments

Leave a Comment