15 kampanii Bożonarodzeniowych, które warto obejrzeć w święta

W przerwie między śniadaniem na obiad, a kolejną przekąską, przewracając się z prawej na lewą, postanowiłam przygotować szybki przegląd najciekawszych, najbardziej szokujących, a przede wszystkim wartych obejrzenia reklam świątecznych. Zatem nie przedłużam i zapraszam w małą podróż w bożonarodzeniowe zakątki YouTuba, więc serniczek w dłoń, pauzujemy Kevina i lecimy! 🙂

15. Święta burzliwych czasów

Reklama wypuszczona przez Tesco na Wielką Brytanię zatytułowana „Każdy jest mile widziany” wywołała wiele kontrowersji w social media. Dlaczego? Nie chodzi tylko o napis na końcu, czyli „Nieważne, jak obchodzisz święta, my zawsze mamy dla ciebie indyka”, a przez przemycenie do video wątków związanych z muzułmanami. To niestety temat bardzo gorący i drażliwy, stąd wiele szumu wokół reklamy.  Czy to nie jest tak, że w święta powinniśmy zapominać o podziałach?

14. Po wzruszeniach Allegro przyszedł czas na talizmany…

Szczerze, po reklamie z Dziadkiem i angielskim oraz reklamie świątecznej z 2015 roku, liczyłam na jakąś porywającą i wzruszającą kampanie. Niestety, ta szczególnie mnie nie poruszyłam. Rzeczywiście jest ładnie wykonana, ale… Tak czy siak daje szansę Allegro i oczekuje na kolejne reklamy, które jeszcze bardziej porwą moje serce.

13. Marchewka na święta? McDonald’s

McDonald’s jakoś dziwnie „bokiem” wymija święta, ale inspiruje pokazując, że proste prezenty mogą być tymi najlepszymi. Mi się podoba przez swoją inność i zaskoczenie spojrzenia na święta w ten właśnie sposób.

12. Radość świątecznych przesyłek z Amazon

Śpiewające przesyłki? Tak to prawda. A nawet jeśli nie prawda to Amazon tak je właśnie widzi. Nie ważne skąd, ale Twoja przesyłka dotrze w ręce właściciela zawsze na czas powodując uśmiech na twarzy. Spójrz na logo tej firmy. To nie przypadek.

11, Przebyć daleką drogę do bliskich

Podróż na święta w rodzinne strony zawsze jest niełatwa. Szczególnie, kiedy jesteś kruchym ciastkiem. Jak potoczy się ta historia? Odpowiedź przekazuje spot świąteczny wykonany przez David Jones. Dla mnie bardzo ciekawe pokazania świątecznego klimatu w reklamie.

10. W święta powracają wspomnienia

Boots jest brytyjską siecią aptek. Z okazji świąt postanowili pokazać, że najpiękniejszym prezentem jaki możemy komuś przekazać są wspomnienia. To historia dwóch sióstr, która pokazuje, że przez obdarowanie kogoś  możemy pokazać, na ile znamy kogoś i jak łatwo możemy pokazać swoje uczucia.

9. Miłość to ciągłe powroty

Poznali się niepozornie w samolocie. A później już ciągłe powroty i „dojazdy”. To historia życia na odległość, romantycznych spotkań pod choinką. Ile ludzkich cech posiadają te misie? Przekonaj się oglądając spot do końca.

8. Pamiętacie parkingi w supermarketach przed świętami? Audi pokazuje je idealnie!

Jeszcze kilka dni temu panował gorący szał zakupów! Wszyscy biegali, szukali czegoś. No właśnie, szukanie… Szczególnie miejsc parkingowych, ponieważ o te w okresie okołoświątecznym zawsze jest najtrudniej. Co się stanie, kiedy dwa szybkie samochody i dwa mocne charaktery spotkają się przy jednym miejscu parkingowym? Czy będzie armagedon, czy szybcy i wściekli? Zobacz, jak to widzi Audi!

7. Słuchaj inaczej, tak radzi Ikea

Każdy patrzy po swojemu na pewne rzeczy, ale często zapominamy słuchać. Słyszymy, co chcemy, a zapominamy o czytaniu między wersami słów. Na ten problem w swoim spocie zwraca uwagę Ikea, tłumacząc jak interpretować poprawnie słowa swoich bliskich.

6. Miś Paddington ratuje święta prezentuje z M&S

Czy można pomylić brodatego złodzieja ze świętym Mikołajem? Wygląda na to, że tak. Miś Paddington przez tę pomyłkę ratuje święta! Złodziej oddaje ukradzione prezenty, a gwiazdka nabiera nowego sensu.

5. Twój Tata święty Mikołaj – Emipk 

Reklamę zobaczyłam pierwszy raz w telewizji i przyznam szczerze, że była jedyną, którą zapamiętałam z całego bloku reklamowego. Tata znika w święta? To przykre dla małego chłopca, który nie rozumie, dlaczego w tę wyjątkową noc pozostają sami z mamą. Sprawa jednak po latach rozwiązuje się, a Wigilia nabiera znaczenia, o którym chłopiec nie pomyślałyby nigdy wcześniej.

4. Podziękuj bliskim za święta z Coca-Cola

Podczas Czwartków z social media w Poznaniu opowiadałam o świętach. Wtedy przyznałam, że moje święta rozpoczynają się od reklamy z colą – tak też było w tym roku. W zeszłe święta byłam oczarowana śląską wersją reklamy, w tym #Dziekuje skradło moją głowę. Bardzo dobre pokazanie tego, co w Boże Narodzenie jest najważniejsze – dzielenie się z najbliższymi i dziękowanie za obecność. Warto powiedzieć „dziękuję” tak po prostu.

3. Kopciuszek historia świąteczna by Debenhams

To reklama, którą można nazwać święta 2.0. W czasie świątecznej gorączki łatwo stracić głowę. Jednak bohaterka tej reklamy zgubiła coś innego – jak na prawdziwego Kopciuszka przystało – zgubiła pantofelek. Jednak książę z bajki w porę zorientował się o tym zdarzeniu. Za pomocą hashtagu rozpoczął poszukiwania, jak to się skończyło? Poznaj historię oglądając spot Debenhams.

2. Święta po stracie bliskiej osoby

W tym miejscu został poruszony bardzo poważny temat. Utrata bliskiej osoby przed świętami to bolesny cios, który nie pozwala spędzić świąt, tak jak można to sobie wymarzyć. To spot poruszający i skłaniający do wielu refleksji. Bardzo dobra robota Shape History, we współpracy z organizacją charytatywna Shooting Star Chase.

1. Potwory na święta? John Lewis pokazuje w tym roku inne spojrzenie.

Reklamy John Lewisa jeszcze mnie nie zawiodły. Zawsze świeże, wyjątkowe, pełne zarówno humoru jak i poruszenia. To nie jest misja do gwiazd, czy pingwin przyjaciel, ale potwór spod łóżka! Reklama poleca się nie tylko na święta.

Oczywiście spotów jest znacznie więcej, jednak zdecydowałam się na te, które pozostaną w mojej głowie na długo. Jeśli macie swoje ulubione video śwąteczne koniecznie wrzućcie je w komentarzu, a chętnie zobaczę. Wesołych Świąt!

No Comments

Leave a Comment