Tylko TAK oznacza zgodę!

Pewnych tematów nie można pozostawić bez komentarza. Dyskusja o prawach kobiet, edukacji seksualnej i kwestii zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce wciąż jest żywa. Dlatego to, co zobaczyłam dosadnie mną wstrząsnęło.!

Młodzieżowi Radni z Katowic pochwalają gwałt i mówią, że „gwałcić trzeba”, że „kobieta będzie zadowolona”. Nie umiem tego skomentować nie używając lawiny brzydkich słów. 🤬 Nie wiem co czuję obecnie – obrzydzenie czy rozczarowanie młodym pokoleniem. Te osoby chcą zmieniać świat i polską politykę? Bez szacunku do drugiej osoby? NIE ma na to zgody.

Jakub Kulozik z Kamilem Jabłońskim na Facebooku rozmawiali o tym że gwałt jest ważny. NIE – ważna jest zgoda obydwu stron. Nie można ograniczać wolności. Seks musi być przyjemnością a nie przymusem.

Obaj panowie zostali już usunięci z Młodzi Dla Wolności przez prezesa.
Mam nadzieję, że to nie koniec konsekwencji dla tych panów!

I na podsumowanie.

Mówi się, że zero seksu przed ślubem. Myślę, że powinno teraz funkcjonować stwierdzenie – ZERO seksu przed ZGODĄ. Tylko stanowcze tak oznacza zgodę. Odnosi się to nie tylko do „przygodnego” seksu, ale także dla par czy w małżeństwie. Potrzeby jednej strony nie mogą przeważać nad odczuciami drugiej. Każde naruszenie intymności bez wyraźnej zgody jest gwałtem. Nie ważne czy zakończy się orgazmem, czy tragedią. Gwałt jest przestępstwem, a za przestępstwa trzeba karać. Namawianie do gwałtu jest także przestępstwem. Musimy głośno mówić NIE dla przemocy seksualnej i potępiać takie zachowania.

Tylko TAK OZNACZA ZGODĘ!

Jeśli ktoś mnie jeszcze raz zapyta – dlaczego jestem za edukacją seksualną w szkołach pokażę ten przykład. Tacy chłopcy biorą wiedzę z internetu, przeczytają nagłówek na Porn hubie i myślą, że tak się to robi. Rzetelna edukacja seksualna musi być podstawą w szkołach! Inaczej młodzież nie pozna czym jest szacunek dla drugiej osoby, ale także dla swojego ciała. Od najmłodszych lat musimy uczyć dzieci jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Ile razy dochodziło do sytuacji, że dzieci gwałcone przez pedofilów nie wiedziały co się dzieje i dopiero edukacja seksualna pomogła zdemaskować sytuację. „To jest coś co ksiądz robił ” – i w ten sposób demaskuje się pedofila, który krzywdził dziecko.

To samo jest wśród młodych kobiet które nie mają świadomości, gdzie szukać pomocy. Gwałt uznają za coś wstydliwego – zamykają się w sobie, unikają kontaktów, ich zdrowie psychiczne cierpi. Taka sytuacja może kończyć się tragicznie dla młodej kobiety. Nie można dłużej bagatelizować tego tematu!

Dzięki Bartosz Wojsa za poruszenie tego tematu.

No Comments

Leave a Comment