Manarola – miejsce, które skrada serce

Cześć! Dawno mnie tu nie było. Kampania, wybory, trochę podróży. Zanim wrócę do ciężkich marketingowych i politycznych tematów chciałabym Cię zabrać na małą wycieczkę do malowniczego miejsca we Włoszech.

Manarola to włoska miejscowość w gminie Riomaggiore we Włoszech, w prowincji La Spezia w regionie Liguria. Stanowi część Cinque Terre. Położona jest 70 m n.p.m. i liczy 398 mieszkańców. O każdej porze dnia wygląda zdumiewająco. Można godzinami spacerować uliczkami, podziwiać piękno i spacerujące po niebie chmury. Tu czas płynie wolno i bardzo przyjemnie.

Zdjęcia zostały wykonane z punktu widokowego Punta Buonfiglio rozciąga się widok na samą Manarolę.

We Włoszech można zjeść najlepsze na świecie pizze i wypić pyszne wino. W Manaroli skusiłam się na spaghetti z krewetkami, które dla mnie były najlepszymi krewetkami jakie jadłam w życiu. Idealnie doprawione i podane bez skorupek co bardzo cenię! Ceny także nie są tu jakoś szczególnie wygórowane – mogę śmiało przyznać, że w Chorwacji trafiałam na znacznie gorsze i droższe miejsca.

To miejsce to totalne konieczny punkt do odwiedzenia na mapie Włoch. Utwierdził mnie też w przekonaniu, że to zdecydowanie moje ulubione państwo w UE i każdy powrót odkrywa przede mną coś niesamowitego.

No Comments

Leave a Comment