Wejdź proszę, pokażę Ci Bałtyk!

Lubie nowoczesne wieżowce. Szczególnie te, które stoją w kontraście do zabytkowych miejsc i malowniczych kamienic. Mam przyjemność pracować od roku w jednym z nich…  Bałtyk.

Pora już dosyć późna, jutro wyruszam w foto-podróż do Zakopanego, dlatego korzystając z chwili odpoczynku uznałam, że wrzucę ten wpis. Będzie wyjątkowo krótki i nudny, ale dziś testowałam swój nowy obiektyw.  Niestety ostatnie trzy miesiące spędziłam bez mojego Nikona. Islandia nieźle mu zaszkodziła, jednak sentyment nie pozwolił mi go schować do pudełka i zakopać na wieczność. Oddałam go do naprawy i jest. Znów spisuje się fantastycznie dając mi naprawdę dużo radości.

Postanowiłam więc zrobić kilka szybkich ujęć mojego miejsca pracy. Miejsca w którym spędzam najwięcej czasu i jest moim trzecim domem.

Ten budynek zdecydowanie robi wrażenie!

Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji być w Poznaniu czy poznać tego miejsca przygotowałam krótką notatkę:

Budynek mieści się przy ulicy Roosevelta 22 nieopodal Dworca Głównego w sąsiedztwie Ronda Kaponiera, Centrum Kultury Zamek i Targów Poznańskich. Posiada 67 m wysokości, 16 pięter i 3 podziemia, co daje w sumie 25000 m² powierzchni użytkowej. Został oddany pod funkcjonowanie w maju 2017. Architektem, który wykonał ten wielokrotnie nagradzany budynek jest Winy Maas.

Swoją nazwę odziedziczył po dawnym kinie Bałtyk, które mieściło się dokładnie na miejscu wieżowca. Kultowe kino zostało jednak zniszczone w 2002 roku. Od tamtego czasu do listopada 2014 roku teren był niezagospodarowany. Co do wieżowca mieszkańcy mają podzielone zdania – jedni uważają, że jest piękny i stał się ikonom miasta, inni, że nie pasuje do otoczenia.

Jedną z pierwszych firm, które wprowadziły się do wieżowca było R22, czyli spółka akcyjna w której mam przyjemność pracować.

To tyle na dziś. Idę spać, a już w przyszłym tygodniu (mam nadzieję) dokończę kilka rozpoczętych tekstów i dodam materiał z weekendowego tripa w Tatry!

3 komentarze

 • Matt 7 września 2018 at 12:04

  Fantastyczne fotografie, idealnie oddające charakter oraz styl tego budynku. Podoba mi się taka architektura, według mnie wieżowiec naprawdę fenomenalnie zaprojektowany. Można pozazdrościć pracy w takim miejscu. 🙂

  Reply
 • Patryk Tarachoń 24 września 2018 at 21:27

  Nie żałuję, że zajrzałem. Piękny Bałtyk! 🙂

  Reply
 • Marcin_ITIQ 24 września 2018 at 23:19

  Mój ulubiony budynek w Poznaniu, widoki z góry jeszcze lepsze.

  Reply

Leave a Comment