SHARE WEEK 2018 – kogo czytam najchętniej?

W internecie można znaleźć setki, a w sumie tysiące twórców, którzy niesamowicie inspirują, dają do myślenia lub po prostu są świetną odskocznią od codzienności. Do wpisu na tegoroczny Share Week, który zainicjował Andrzej Tucholski zbierałam się ponad tydzień. Nie ukrywam, że akurat blogi czytam bardzo chętnie, stąd wybór tylko trzech najlepszych był bardzo trudny.

Czy powinnam przeprowadzić badania, wykonać metodologię i dopiero napisać, czy wystarczy zamknąć oczy i włączyć sentyment? Tylko trzy najważniejsze, dlatego do konkursu (mimo ciężkich dylematów) wybrałam te osoby, które w tym roku zrobiły na mnie najwięcej wrażenia i wyciągnęłam sporo z ich tekstów, czasem vlogów, podcastów itp. Poza moją „finałową pulą” przygotowałam jeszcze listę 7 innych, które odwiedzam regularnie, czytam, a nawet komentuje.

Lady and Gentleman…

Zatem nominuję:

Piotr Bucki – http://bucki.pro

Codzienne czytam jego bloga. Dla mnie każdy jego wpis jest momentem zastanowienia i chwilowego zatrzymania się. Dużo myślę, analizuję i wyciągam z jego tekstów. Od samego początku zastanawiania się, kogo polecić, to Bucki, był moim numer jeden. Piotr i jego teksty, obecnie nawyki, sprawia, że zastanawiam się nad wieloma zmianami. Sama zaczynam wyrabiać w sobie pewne przyzwyczajenia, a jednocześnie spoglądać na świat trochę inaczej.  Mój absolutny numer jeden zawsze.

Janina Bąk janinadaily.pl

Jeśli miałam wskazać bloga, który poprawia mi każdy zły dzień, dodaje skrzydeł (prawie jak Red Bull) w paskudne, pozbawione kreatywności wieczory to zdecydowanie ONA. Najbardziej pluszowa, optymistyczna i motywująca osoba. Dzięki Janinie niedawno nie popełniłam okropnego życiowego błędu, czyli jednak ostudziłam swoje emocje związane z chęcią zakupu karnetu na siłownię. Dzięki niej moja częsta niemoc twórcza budzi się niczym energia po zjedzeniu boczku po długim nie spożywaniu mięsa. Myślę, że to realna faworytka do zwycięstwa tegorocznego #ShareWeek, bo rok 2017 i jak widać 2018 należy do niej.

Kasia z Pudrowo – http://pudrowo.pl/

Niesamowita osoba z rewelacyjnym blogiem. Czytanie to czysta przyjemność, odreagowanie, jak również  bardzo dobra dawka wiedzy. Uwielbiam jej charakter pisania, lekkość i przekazywanie tak ważnych, a pozapominanych tematów. Do tego ostatnia historia z „amerykańskim żołnierzem” urzekła mnie tak mocno, że nie mogę się doczekać dalszych części. Mam nadzieję, że będą.

 

… i 7 innych: 

Kasia z Kobieta ze Śląskahttps://kobietazeslaska.wordpress.com/

Autorką jest Kasia, którą osobiście znam jako dziennikarkę – jeszcze za czasów Prawdy o Zdrowiu zrobiła ze mną pierwszy wywiad. To zdecydowanie odkrycie roku – blog pełen tego co kocham najbardziej – pokazania, że my kobiety ze Śląska możemy więcej niż może nam się wydawać!

Natalia – Jest Rudo

Śledzę tego bloga od lat i zawsze niesamowicie mnie inspiruje. Jeśli potrzebuję inspiracji, zawsze znajduję ją u Natalii.

Dagmara, czyli http://www.socjopatka.pl/

Czasem nie czytam przez długi czas, a później wracam z tym samym uśmiechem, jakbym trafiała tam po raz pierwszy. Blog jest lekki, świetnie napisany, nieprzegadany, a przede wszystkim ma pewien powiew świeżości. I jej wymiana książek to jest jedna z najlepszych akcji jakie śledzę.

Marcin https://maszynista.eu/

Ostatnie dwa lata co ciągłe podróże PKP. Kiedyś przypadkiem, podczas jednej z podróży trafiłam na tego bloga. W zeszłym roku poznałam Marcina osobiście i to nie dlatego, że często jeździmy na tej samej trasie Katowice – Poznań.  Blog niszowy, a jednocześnie bardzo ciekawy!

Maciek z Mediafun

Od lat niezmiennie czyta się jego teksty tak samo dobrze. Zawsze merytoryczny, inspirujący, a dzięki ostatniej akcji z kartą pokazał, że kto, jak kto, ale on nieraz jeszcze zaskoczy świat i całą blogosferę.

Rafał – https://czytamrecenzuje.pl/

Tego bloga znam od dłuższego czasu, jednak dopiero niedawno skojarzyłam, że autor nie tylko pochodzi z mojego rodzinnego Jastrzębia-Zdroju. To jeden z tych blogów w którym widać niezwykle dużo pasji i można znaleźć sporo inspiracji do czytania nie tylko w zimowe wieczory!

Mateusz ten od Prasówki z sieci, czyli http://mateuszczech.pl/

Zawsze merytoryczny, pomocny i inspirujący. Bardzo często odnajduję na tym blogu odpowiedź na pytania związane z marketingiem lub odnajduję rozwiązania dla moich projektów.

 

Poza tym lista liczy jeszcze +50 innych adresów, które szanuje i regularnie odwiedzam. Niestety nie jestem w stanie wypisać ich wszystkich, a szkoda, bo blogosfera jest pełna specjalistów i pasjonatów, których warto oglądać i czytać. Jasne, tyle samo, albo i więcej, znajdzie się pseudo blogów lub publikujących treści niskiej jakości.

Cieszę się, że wciąż można podziwiać jakość i znaleźć inspiracje, dlatego oby takich blogów więcej! 🙂

1 Comment

Leave a Comment