Yeaeeeeaa! Yeaeah, I feel hardcore

Odkąd Pamiętam tata zawsze słuchał Scootera. Zawsze w domu pojawiał się ten „Hardcore”. Pewnie już zastanawiasz się dlaczego piszę o tak oddalonym od mojego gustu muzycznego zespole – przecież to nie mocny rock, metal czy symfoniczny folk.

Ten niemieckie zespół w szczególny sposób zapisał się w pamięci jako ten „codzienny”. Tata słuchał ich w domu, na zewnątrz, w garażu ze starych kaset w czarnej „wieży”, na dużych, żółtych słuchawkach. Na meblościance stały kolorowe kasety, a wśród nich całe składanki Scootera. Co ciekawe to właśnie tych kaset słuchałam  na swoim walkmenie jeżdżąc na rowerze „po wsi” Wszystko przeminęło. Nie było na wierzchu kolorowych kaset, zastąpiły je płyty, zamiast starej „wieży” pojawił się nowy sprzęt grający, ale zawsze gdzieś tam pojawiła się „Maria”, czy „How much is the fish!”.

Teraz tata słucha innej muzyki, oczywiście także nie wracałam w te kawałki Aż do zeszłego tygodnia…

Muzyka lat 90 pozostawia w człowieku pewien sentyment. Jest w niej więcej zabawy niż w dzisiejszych popowych kawałach wałkujących temat miłości, zdrady i smutku lub bezwzględnej radości. Kiedyś też były takie utwory, ale całą magią była zabawa z tworzonej muzyki przez artystów. Eurodance są nieśmiertelne, ale przyznaj szczerze na czym bawimy się najlepiej? Jasne, że przy hitach lat 80/90.

Nie wiem, jak Wy, ale ja po Woodstoku bawię się na 90′ Festiwal w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Będą zdjęcia, tańce i dobra zabawa (taką mam nadzieję).

Organizatorzy o imprezie mówią: „Przed nami 4. edycja 90’Festivalu. Co rocznie gościmy największe gwiazdy muzyki lat 90. i jesteśmy z tego niezmiernie dumni. Idea festiwalu narodziła się w roku 2013, aby udowodnić, że rynek muzyczny nie zapomniał o latach 90. Dowodem na nieśmiertelną popularność tych brzmień były tłumy fanów przybyłe na 3 poprzednie edycje imprezy.  
Na naszej scenie, największej scenie eurodance w Europie stanęły wielkie gwiazdy, a jednocześnie bohaterowie naszych wspomnień – Scooter, Haddaway, Dr Alban, Ice MC, Alexia, Mr. President, 2Unlimited, Loona, SNAP!, Culture Beat, DJ Sash!, La Bouche, Vengaboys, Corona, Coolio, Dune, 2 Brothers on the 4th Floor, Activate, Twenty 4 Seven, Mark OH czy Rednex. W tym roku również mamy się czym poszczycić – wraca Scooter, ponadto warto wymienić chociażby Fun Factory, Real McCoy i Alexa „U96″ Christensena. Będzie się działo!”
Oprócz muzyki organizatorzy przygotowali dwie niespodzianki. Jedna ma by muzyczna – specjalny teledysk do pewnego utworu, który został napisany specjalnie na ten festiwal, a  „druga natomiast musi pozostać jeszcze w tajemnicy, bo rozmowy trwają.”
Wcześniejsze edycje odbywały się w Bielsku-Białej, ale ta odbędzie się w Katowicach. Nowa lokalizacja to oczywiście nowe możliwości dla organizatorów. „Ile pojawi się osób w tym roku? Mamy nadzieję, że jak najwięcej! Ja osobiście trzymam kciuki za ponad 20 tys. To pierwsza edycja, która odbędzie się w Katowicach, a nie w Bielsku-Białej, jak w latach poprzednich. Katowice jako świetnie skomunikowana stolica regionu jest znakomitą bazą na tak duże imprezy. „

Okazuje się, że to impreza dla każdego. Bez względu na rocznik, czy płeć. Zasada ma być jedna – doskonała zabawa!

„Festiwal to wspaniali artyści, eskapada po krainie dźwięku i zabawa z najlepszymi przyjaciółmi. Dla wielu, przede wszystkim tych starszych, to także cudowna podróż w przeszłość do czasów młodości i beztroski. Poza tym – starszy czy młodszy – wszyscy znają Scootera.” – mówią organizatorzy.

Gospodarzem tegorocznej edycji będzie legendarny Toni Cottura, a na scenie wystąpią:

Bilety do nabycia w internecie: klik

Do zobaczenia pod sceną! 🙂

1 Comment

Leave a Comment