Wkręcisz się? Fake alert!

Prima Aprilis! Nie traktuj tego posta na poważnie. Ja tu tylko komentuje,  co mi facebooki pokazywały przez cały dzień mojej podróży przez Polskę!

Zaczęłam w Katowicach na targach,  a cel był Lublinie. Już blisko końca rozpoczęłam podsumowanie, jednak kilka godzin w pociągu sprawiło, że zasnęłam nie kończąc tego wpisu. Tak więc całkiem na (nie) poważnie skomentuje internety.

Zacznę od czegoś co rzeczywiście pokazało, że dobry humor i wyważony fake mogą dużo. Świetna kampania z wykorzystaniem modowych trendów przez Yes. Chockery  mają teraz wszystkie dziewczyny, ale co można powiedzieć o takim? Dla mnie bomba – chociaż w końcu można byłoby wiedzieć co ta kobieta myśli. To już wyższy poziom coachingu.

Łódź za to popłynęła! Nie śmiesznie, ale z ciekawą obróbka. Kontekstowo, jednak kiedyś już to widziałam. Wczoraj można było przepłynąć się łodzią w Łodzi, ale po mojej ostatniej wizycie w tym mieście zastanawiam się, czy trochę nie zepsuje to infrastruktury. Drugie pytanie – gdzie tyle wody? Chyba w magicznej krainie niedaleko stajni jednorożca.

Jeszcze jedna łódka dopłynęła do primaaprilisowego portu. Gdańsk robi to dobrze – na początku ominęłam ten post, ale po powrocie coś nie gra mi na tym zdjęciu. Dlaczego statek nie ma odbicia w wodzie? Statek widmo? Mamy Was Gdańsk!

Moje Jastrzębie, także dało radę! A pochwalę się tym małym, dosyć zabawnym komunikatem. Straż miejska od teraz będzie patrolować miasto na koniach. Husaria jastrzębska już wychodzi na ulice miasta i trolluje! Podoba się? 🙂

Uwielbiam kreacje Żywca, a wiecie dlaczego? Bo nawet nie muszą robić faka, żeby aktywizować swoich fanów. Oto wczorajszy wpis, dla mnie bomba:

I teraz kilka słabych kampanii, które przez kilkanaście godzin chodziły na reklamie płatnej. Dla mnie słabe, oklepane, nie przyciągające wzroku. Jedyny plus? Nie wiedziałam, że Hity mają swoje konto.

I McDonald’s  i sushi. Zjedlibyście? Znając życie, gdzieś tam w Azji ten wpis nie jest fakiem.

Tu nie mogę się powstrzymać od skomentowania nowego filtra na Snapchacie. Jeśli Facebook może kopiować od Snapa, to czemu Snap nie może zostać kopią Instagrama na jeden dzień? Rameczka, hasztagi, serduszka. Twoja mama to lubi, widzisz? Ogólnie wygląda to… ciekawie! Tym bardziej, że w ostatnim czasie, kiedy to intensywnie zamierzam spróbować przenieść się na Instagram Stories. Brawo Snapchat, Cukierkowi zrobiło się głupio.


Allegro jest dla mnie świetnym przykładem, że proste rozwiązanie jest zawsze dobre, chyba, że intuicyjną stronę przeniesiesz jakieś 20 lat wstecz i dostaniesz oto taki produkt:

Wstałam sobie rano, włączyłam radio. A posłucham sobie wiadomości. No cóż, mieszkam na Śląsku. Śląsk kocham więc na co dzień gra u mnie Polskie Radio Katowice. W wiadomościach o 7 rano – bla bla coś tam w polityce, bla bla coś tam w społeczeństwie, jakieś zaginięcie, wykroczenie, koncert i… zmiany w radio?! Oficjalnie ogłoszono, że to właśnie robot stanie się nowym głosem radia, bo należy ciąć budżety z powodu nie najlepszej kondycji mediów publicznych. Pierwsza reakcja? „Co? Jak to?” Ok, Prima Aprilis.

To na koniec zostanę jeszcze na sekundę w Katowicach. Byłam tam! Targi GLOBalnie odbywały się w tym samym czasie, w jakim sam Ed Sheeran pojawił się w stolicy śląska. Kto się z nim spotkał? Oczywiście sam prezydent Marcin Krupa, którego zdecydowanie poniosła kreatywność. Pytanie, kto się przebrał!

Moim zdaniem Prima Aprilis dał radę! Macie jakieś fajne przykłady? 🙂

1 Comment

  • Yzoja 2 kwietnia 2017 at 16:16

    Kopiko w puszce i HITy w tubce – brałabym ❤

    Reply

Leave a Comment