Po co Ci te tatuaże?!

Dziś mija dokładnie rok odkąd zdecydowałam się na zrobienie pierwszego tatuażu. Niewiele osób o nim wie, ponieważ jest taki mój, tylko dla mnie z ogromnym znaczeniem. Czas go ujawnić światu…

Kiedy ktoś mnie pyta, jaki mam i gdzie mówię śmiało – żebra i MP3. No i zaczyna się wysyp pytań:

a bolało?

długo robiłaś?

dlaczego  robiłaś?

nie znudzi Ci się za rok?

co dla Ciebie znaczy?

warto?

gdzie?

u kogo?

ile płaciłaś?

… i tysiące innych!

Odpowiem bardzo chętnie. Bolało – zdecydowanie żebra na pierwszy raz były wyczynem. Nie byłam, aż takich chojrakiem i lekko mi się omdlało  na początku, bo na moment zapomniałam, od jakiegoś czasu mam paniczny strach przed igłami. Ale wiecie co, pokonałam ten strach! Dziś chodzę oddać krew bez paniki. Cały proces tworzenia mojego maleństwa trwał około godziny, jest dosyć niewielki 7 cm na 1 cm, ale za to bardzo efektowny i najważniejsze – ma dla mnie ogromne znaczenie. Czy mi się znudzi? Zdecydowanie nie, ponieważ podjęłam decyzję świadomie, a pewnych znaków w życiu nie można się pozbyć. To jest część mojej osobowości…

3

Tak to wygląda. Znaczy dla mnie bardzo dużo. To moja muzyka płynąca prosto z serca. Mogę ją sterować – powiedzieć stop, przewinąć do tyłu i do przodu, a kiedy jestem w odpowiednim momencie daje play. Motywuje mnie, poprawia humor i daje siłę do działania. To niesamowite uczucie. Ten tatuaż stał się  moim talizmanem, a ilekroć coś idzie nie po mojej myśli zawsze mogę przewinąć do odpowiedniego momentu, wyciągnąć wnioski i… działać dalej w swojej lepszej odsłonie!

Nie mogę zapomnieć o osobach dzięki którym mam ten wyjątkowy tatuaż. Dzieło wykonała Sonia Mikołajczyk, której prace polecam, a dzielnie przy mnie czekała moja Patuszka.

Nie minął rok i postanowiłam zrealizować kolejne marzenie.

Od razu po świętach, w kwietniu dzięki mojej Aneczce podjęłam decyzję nad którą niemożliwie długo myślałam. To był dobry wybór i zrealizowany mój drugi projekt.

Tym razem wybrałam niesamowitą artystkę Soię, czyli Zosię z Tabu Katowice. Połączyłyśmy elementy, które pasują do mnie, a Zosia szybko i sprawnie wykonała moje małe dzieło. Cieszę się, że trafiłam właśnie na nią – bardzo miła obsługa, świetne doradztwo, piękny projekt i jeszcze piękniejsze wykonanie! Jestem niesamowicie zadowolona. Szybciutko się zagoił, a obecnie efekt jest niesowity – subtelny, ładny i pokazujący to wszystko co jest we mnie.

1

Co oznacza to maleństwo?

Strzałka pokazuje mi, w którą stronę mam iść – zawsze do przodu, nigdy nie mogę się cofać. Piórko symbolizuje moje „pisarstwo” i objawy choroby zwanej „ARTyzme”. Róża wiatrów pokazuje mi kierunki, w które mogę iść – nie ważne gdzie, ważne, że do przodu do realizacji marzeń. Surowe figury to moja dusza – prosta, zamknięta… a kropki? Kropki trzeba w życiu łączyć więc na wszelki wypadek mam je na ręce.

Całość to metafora tego co robię i robiłam – wierzę, że wszystko, bo realizuje swoje marzenia, które idą w parze z pasją i nieuleczalną kreatywnością.

 

Co na to świat?

Moja mama się przyzwyczaiła, drugi tatuaż już jej nie ruszył. Babcia pytała, czy się zmyje, a inni… pytają, podziwiają i mówią, że lubią go. Ja też. Ale to już wiadomo ze wcześniejszych słów…

 

Co powiedzą w pracy?

Zaakceptują moją bezgraniczną kreatywność (pisanie w nocy mi nie służy), a nie będą oceniać mojego wyglądu… Mamy XXI w. Urzędnikiem, prawnikiem, nauczycielem, ani lekarzem nie będę. Jestem marketingowcem i to mnie cieszy, niczego więcej mi nie trzeba. No chyba, że nowych stocków ze zdjęciami, dobrego contentu i czasu. To najważniejsze.

 

Zastanawiasz się nad tatuażem?

  • wybierz motyw bliski Tobie, nie coś obecnie na Topie, co zacoverujesz za rok, bo będzie nie modny
  • zastanów się jeszcze raz
  • wybierz część ciała, pamiętaj, że jeśli jesteś mało odporna/odporny na ból nie wybieraj miejsc blisko kości i unerwienia
  • nie tatuuj sobie nic związanego z obecną miłością, cytatów z piosenki czy słów, w które nie wierzysz
  • pomyśl, czy to dobry wybór
  • znajdź dobre studio tatuażu – sprawdź dzieła, opinie, porozmawiaj z tatuażystom, aby mógł lepiej doradzić z Twoim wzorem
  • przygotujcie szablon odpowiedni dla Ciebie
  • wróć do domu, prześpij się. Jeśli nadal masz zamiar go zrobić to…

DO IT!

Spełniaj marzenia, nie bój się, ale RÓB TATUAŻ z głową. Znajdź coś co jest w Tobie – zastanów się i spełnij swoje marzenie! 

No Comments

Leave a Comment