Żyj w zgodzie z sobą!

Zazwyczaj tego nie robię, ale pozwolę sobie przekopiować post z mojego prywatnego Facebooka na bloga.

Sobotę spędziłam na refleksach, chwili wyciszenia i zastanowienia. Zobaczyłam kilka wartościowych video na YouTube, między innymi słynnego TEDx, który jest dla mnie czymś wyjątkowym. Marzę, by kiedy się tam pojawić. Nie, nie muszę być prelegentem, bo chyba zabrakłoby mi odwagi, wystarczy mi być na widowni i przeżyć to z ludźmi, którzy wierzą w sprawy, które dla większości osób są po prostu nieosiągalne.

Potęga samego siebie, życia, a przede wszystkim przeżywania.

Ostatnio przechodziłam dosyć ciężki czas, który uświadomił mi wiele ważnych spraw. Nie jest to jeszcze moment, by mówić o następstwach ostatnich wydarzeń, na to przyjdzie czas niebawem. Wiele się dzieje i czasem nie jestem w stanie tego wszystkiego przyswoić. Chwilami mam wrażenie, że to dzieje się poza mną, że świat mocno przyśpieszył i… nie dogonię go tak szybko. Głęboki wdech i działanie, które sprawia, że czuję, że   nic nie dzieje się bez przyczyny.

Oglądając dziś TEDxa trafiłam na video z Włodkiem Markowiczem, który po raz kolejny dał mi do myślenia.

W życiu nie można robić tego co chcą inni, tylko to czego chcemy sami. Trzeba być sobą wszędzie i osoby, które to zaakceptują jako jedyne są warte poświęcenia naszej energii.

Wszystkie blokady i ograniczenia są tylko w naszych głowach. Jak Włodek kiedyś mówił czasem trzeba wyjść poza kropki, bo tylko od nas zależy jak je połączymy. Tymi kropkami dla mnie stały się myśli i nastawienia. Kiedy świat zaczął spadać mi na głowę, los przynosić cytryny, postanowiłam je wycisnąć i zrobić lemoniadę, która mnie otrzeźwiła i dała inne myślenie. Kilka łyków tego kwasu i życie poszło dalej. Wystarczyło przestać powstarzać „jestem niczym”, a głośno krzyknąć „jestem kimś”.

Ktoś napisze pewnie „Głupie gadanie”, „Zalegalizować kołczing”. Mówicie co chcecie, ja poznałam swoje. Odnalazłam coś co zgubiłam w ostatnim czasie – siebie.

Będę sobą, siadam do pisania, do realizowania marzeń, edukacji i samorozwoju, który jest niezwykle ważny dla mnie. Napiszę sobie najpiękniejszy scenariusz dla filmu zwanego „Moje życie”. Mogę być kim chce, gdzie chce. Pomimo wszystko po każdym uderzeniu, wstać i iść dalej. Nie oddawać, bo po co odpowiadać na ogień, ogniem? Głęboki oddech, łyk lemoniady i wszystko jest moje. 

Czy wiesz, że Ty też tak możesz?

Dziś dzień życzliwości. 

Postanowiłam życzyć wszystkim jednego – odnajdźcie swoją drogę życia i róbcie to co na prawdę kochacie! 

Pasja może być dla was wszystkim – pracą, przyjemnością, odpoczynkiem, a nawet miłością. Nie można pozwolić jej zniszczyć, trzeba pozwolić jej się rozwijać. Czasem załamania i złe chwile mogą to zniszczyć, dlatego trzeba działać nim będzie za późno.

Nie można bać się podejmować wyzwań! Trzeba walczyć, bo stawka jest wysoka – nasze szczęście.

Może to takie proste,więc jeśli jest to, do it!

Ps. Polecam wszystkie video z TEDx nie tylko tego polskiego – ciekawe tematy, niesamowici ludzie.  Zdecydowanie każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Miłego oglądania!

Z życzeniami samych sukcesów i spełnienia marzeń…

No Comments

Leave a Comment