W środę wieczorem poznaliśmy laureatów pierwszego konkursu Grand Video Awards. Kilka zaskoczeń, pewniaków, a przede wszystkim emocje, które wielu youtuberów zapamięta do końca życia. 12 kategorii, wszystkie najważniejsze twórcy ze “sceny” polskiego video, znakomici goście i zwycięzcy, którzy nie ukrywali radości, a to wszystko w jednym miejscu…

Włodek Markowicz to bez dwóch zdań największy zwycięzca tej pierwszej edycji gali. Zdobył dwie statuetetki, w kategorii Vlog oraz Lifestyle. W pierwszej – zachwycił wszystkich doskonale zrealizowanym nagraniem “Kropki”, który opowiada o prawdziwym postrzeganiu życia.

W kategorii Lifestyle został nagrodzony film “Gruzja bez Internetu”, który w bardzo emocjonalny sposób ukazuje podróż Włodka i jego najbliższych do Udabno. Serdecznie polecam ten niesamowite video, do którego kilkakrotnie już wracałam.

W kategorii Publicystyka nagrodę zdobyła nominowana dwukrotnie Natalia Hatalska. Trzeci odcinek będący diagnozą popularnego w ostatnich czasach trendu living on the moment, zatytułowany “OnOff, Tu i Teraz”, który zdecydowanie podbił serca jury.

W kategorii Najlepsza Rozmowa nagrodzono Łukasza Jakóbiaka, który na swoim kanale 20m2 zaprezentował rozmowę przeprowadzoną na jednym z niemieckich lotnisk z muzykiem Fritzem Kalkbrennerem. Trzeba przyzna, że to była interesująca rozmowa, której aż ciężko było nie wyróżnić.

Dwie nagrody, podobnie jak Włodek Markowicz, otrzymała Grupa Filmowa Darwin za film, który jest żartobliwą wersją sądu ostatecznego nad Adolfem Hitlerem, oraz za Debiut Roku.

W kategorii Wideo Popularnonaukowe został nagrodzony kanał Historia bez Cenzury, który odsłania mało znane i często szokujące fakty z życia Króla Jana III Sobieskiego- jest on bohaterem bitwy pod Wiedniem. Prawdziwe oblicza historii odsłaniają Tomasz Okoń i Wojciech Drewniak.

Kanał Sariel’s LEGO® Technic Den, który prowadzony jest przez Pawła Kmiecia zdobył nagrodę w kategorii Hobby. Jury oczarowo video przedstawiający Forda Mustanga zbudowanego z popularnych klocków Lego. Jak widać ta zabawka nie jest przeznaczona tyko dla najmłodszych, ale także starsi znajdą w niej rozrywkę.

Teraz czas na kategorię, która wywołała największe zaskoczenie – Branded Content. Nominowani byli tu AbstrachujeTV, dwie nominacje otrzymał Cyber Marian, a ku zaskoczeniu wszystkich to nie oni zdobyli statuetkę, a Black Rabbit za materiał “Polish Heritage Night #PolskaNocNBA”. Nagrodzony film był zapowiedzią nocy promującej imprezę organizowaną przez znanego Polaka w NBA – koszykarza Marcina Gortata.

 

Jacek Gadzinowski “wjechał” na siedzibę firmy LG, co sprawiło, że otrzymał nagrodę w kategorii Wideo Korporacyjne. Warto wspomnieć, że przy reaizacji materiału udział wzięli, między innymi: Max Makowski, Cyber Marian, a także Aleksander Szulc.

Nagrodę specjalną Widzów zdobył pies – pająk Sylwestra Wardęgi. Mutant Giant Spider Dog został obejrzany przez widzów YouTube już ponad 150 mln razy, więc nic dziwnego, że zasłużył na nagrodę!

Każdy z nagrodzonych filmów jest bardzo wyjątkowy i wnosi coś niesamowitego do dorobku polskiego video. Ciężka praca i kreatywność została doceniona przez widzów, a teraz także przez jury konkursu. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Osobiście czekam na to, co przyniesie kolejny rok, ponieważ realizacja materiałów video tak szybko rozwija się w naszym kraju, że każdy następne video staje się coraz bardziej zjawiskowy. Kiedy człowiek myśli, że widział już wszystko, zawsze znajdzie się coś, co zszokuje i da inne spojrzenie na świat.

Cała lista nominacji dostępna na stronie internetowej:  http://www.grandvideoawards.pl/posts/nominacje-do-nagrod-grand-video-awards


Tekst oryginalny do przeczytania na moim profilu LinkedIn