Woda na Marsie

Ostatnio sensacją było Krwawe Zaćmienie Księżyca, chwilę później świat obiegła informacja, że odkryto wodę na Marsie. Cały świat przez kilka dni spoglądał w niebo lub w ekran smartfona, laptopa – oglądając ciekawe kampanie na ten właśnie temat.

Postanowiłam wybrać kilka, które najbardziej mnie urzekły i zaskoczyły pomysłowością. Okazuje się, że firmy zawsze znajdą pomysł na stworzenie ciekawego real time marketingu.

Odkrycie wody na Marsie będzie bez dwóch zdań przełomem w badaniach nad możliwością występowania życia na tej planecie. Coraz bardziej potwierdza się teoria, że w kosmosie można zamieszkać, więc czy to niedobra wiadomość?

Z tej okazji firma Lego postanowiła być pierwszą i już wysłała swojego najlepszego nurka, aby zbadał wodę na czerwonej planecie. Nie podali jednak oficjalnej informacji ale ich post szybko obiegł cały świat.

Na podbój marsowej wody wyruszyły także postacie z komiksów. One także chcą, jako pierwsze, zobaczyć wodę na tej czerwonej planecie.

DC Comiks także podało tą szokującą wiadomość. Okazuje się, że to właśnie za sprawą Martiana Manhuntera została odkryta wcześniej wspominana woda. Poinformowali o tym swoich fanów na Twitterze.


Absurd! Ridley Scott wiedział o wodzie już od miesięcy, komunikuje Eintertainment Weekly. Woda na Marsie okazuje się nie tylko być niezłą sensacją dla wszystkich naukowców, ale także dla wszystkich liczących się w mediach. Wszyscy chcą komunikować jako pierwsi, a przede wszystkim udowodnić, że woda na tej planecie to nie przypadek.

Twitter huczał przez kilkanaście godzin, a pomysłów nie brakowało. Rozległ się też głos popularnego programu The Voice, gdzie szybko pojawiła się taka oto nota:


Oreo nie pozostawiło też sprawy bez komentarza. Przy zaćmieniu Księżyca wykorzystali ciastka, by pokazać prawdziwą historię tego zjawiska kosmicznego. Marsa też nie pozostawili na długo bez komentarza. Jeśli jest woda, może warto poszukać i mleka? Chyba czas zaangażować kosmiczne krowy.

Tymczasem Gazeta Wyborcza i ich Andrzej Rysuje opowiadają pewną historię. Na Marsie wylądował statek kosmiczny, a że takie wydarzenia trzeba uczcić w polskim stylu, kosmici oficjalnie opili to zacnym trunkiem. Następnego dnia, jednak, chwycił ich kac, a co jest najlepsze, by go wyleczyć?

Z postów zamieszczanych na Twitterze i Facebooku wynika, że na Marsie zaczyna robić się coraz ciaśniej bo wszyscy wyruszyli, by zbadać to zjawisko. Tymczasem Google zaskakuje – woda na Marsie? Ok. A co powiecie na Marsa pijącego wodę?

To tyle najciekawszych marsjańskich kampanii. Ciekawe, co firmy wymyślą, kiedy pojawi się tam faktyczne życie? Może Gruby Benek Pizza zaprosi Marsjana na wspólne pizzerinki, a Fioletowa Krowa Milki sprawi, że obcy zbliżą się do ludzi. Czekając na kolejne kampanie, warto rozejrzeć się wokół siebie, może tu też znajdziemy jakieś sensacje?

 

Dziękuję serdecznie Bartek za podrzucenie mi pomysłu na ten artykuł. #Offonkipower

Tekst oryginalny: Czytaj na LinkedIn

No Comments

Leave a Comment