Dzień Programisty!

Dziś 256 dzień roku, a to oznacza, że swoje święto mają – Programiści!

Czemu właśnie ten dzień obrali za swój?

Otóż, liczba 256 to dwa do potęgi ósmej, co w programistycznym tłumaczeniu oznacza liczbę wszystkich możliwych wartości jednego bajta w najpopularniejszym ośmiobitowym wydaniu.

Dziś świętują programiści na całym świecie, ale tylko w jednym kraju jest on obchodzony jako ustawowe święto. Tym państwem jest… Rosja! W 2009 roku Dmitrij Miedwiediew ustanowił 256 dzień w roku Narodowym Dniem Programisty. W zależności od tego czy rok jest przestępny czy nie, wypada on 12 lub 13 września.

Odbywają się wtedy zloty miłośników kodowania, którzy często w dosyć niekonwencjonalny sposób rozwijają swoją pasję i bawią się wspólnie w ten szczególnie ważny dla nich dzień,

Z tej okazji życzę wszystkim programistom 2 razy więcej czasu na wykonywanie projektów, 4 monitorów, żeby przeglądać i tworzyć sprawnie kody, 8GB RAMu, 64 problemów mniej co dzień, 128 razy więcej czasu dla siebie i 256GB dysku SSD!

Szczególne życzenia spełnienia marzeń i samych przyjaznych kodów kieruję do A.K. bez którego nie byłoby mojego portalu. Powodzenia w pracy w najbliższym zapowiadającym się ciężko tygodniu. 🙂

 

3cf0a9de4b51aa3c7a82e748bf1e57af_original

 

Ps. I oby takie sytuacje się nie zdarzały.

AgataKrypczyk

No Comments

Leave a Comment